ZİRKONYUM DİŞ

Standart

Diş tedavisine ihtiyaç duyduğumuzda doğal olarak araştırma gereği duyarız. Günlük yaşantının biraz dışında bir işlemdir diş tedavisi yaptırmak. Hem ağrır mı? stresi hem iyi olur mu? gerginliği hem de maliyet külfeti insanı gerer. Size bu yazıda estetik diş tedavi seçeneklerinden birisi olan zirkonyum diş hakkında bilgi vermek isterim. Bildiğiniz gibi diş estetiği için kaplama malzemeleri her gün gelişmekte.

Ön diş tedavilerinde estetik kaplama gerekiyor ise zirkonyum kaplama en iyi seçeneklerin başında gelir. son derece başarılı ve uzun ömürlü diş kaplamalarını zirkonyum altyapı malzemesi kullanarak yapmak mümkündür. Hem sağlıklı hem de uzun ömürlü kullanım olanağı sağlayan zirkonyum diş kaplamalar diş hekimine ve hastaya büyük avantaj sağlar. Sorunsuz ön diş estetiği ve dayanıklılık diş doktorunun da işini kolaylaştırır. Konuyu uzmanına danışalım dedik ve sizin için doğal ve biyolojik uyumlu malzemelerden zirkonyum diş kaplama hakkında Diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. En iyi diş kaplama malzemesi hakkında www.drsertac.com/zirkonyum  sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş

Artan estetik taleplerle birlikte ağızda arka bölgedede estetik metaryallerin kullanımı söz konusu olmuştur.
Uzun yıllar bu amaç için metal destekli porselenler kullanılmışsa da bu sistemlerde ışık geçirgenliğinin olmaması zaman zaman alerjik vak’alara neden olması ve diş etlerinde yarattığı grimsi renklenme nedeniyle bizleri yeni alternatifler aramaya sürüklemiştir.

Diş hekimliğinde zirkonyum kullanımı metal altyapıya yakın sağlamlığı, diğer kullanılan metaller gibi porselenin altından yansımaması, diş etinde renklenmeye sebep olmaması ve korozyona dirençli olması ile gündeme gelmiştir. Hatta bazı firmalar dental implantların ve abutmentların (implant üst yapısı ) yapımında da zirkonyum materyalini titanyuma tercih etmiştir. Bunların dışında post-kor, inley-onley ,ortodontik braketlerde de kullanılmaktadır.Diş hekimliğinde CAD-CAM (bilgisayar destekli tasarım ve üretim)teknolojisinin yayılması ve diş laboratuarlarında kullanımı ile zirkonyum yapımı yaygınlaşmıştır.

ZİRKONYUM KAPLAMA YAPIMI

Geleneksel yöntemler ile karşılaştırıldığında estetik kaplamaların içeriğinde dayanak malzemesi olarak metal bulunmaz. Metalin olması nedeni ile görülen estetik sorunlar elimine edilmiş olur. Dayanıklılığı arttırmak için porselenlerin fazla ğişirilmesi veya preslenerek kullanılması denenmiş olsa da

ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI 2018 DE NE KADAR?

Merak etmeyin zirkonyum kaplama fiyatı 2018 yılında artmayacak. Diş tedavilerinde hekimler daha sorunsuz tedaviler yapa bildikçe zamandan tasarruf etmekte. Bu sayede daha kısa sürede daha çok hastayı tedavi imkanı doğmakta. Zirkonyum diş kaplama yapımı da uygulaması da bilgisayar desteği ile hatasız üretim aşamaları içerdiğinden hekim laboratuvar hatalarını gidermek için zaman kaybetmez. Bu nedenle kısa sürede daha çok tedavi uygulayan ve gerçek maliyet hesabı yapabilen hekimler fiyatları yükseltmezler.

Sadece malzemenin döviz ile yurda giriyor olması nedeni ile fiyatların artma durumu söz konusu olabilir. Ancak Türkiye’nin mevcut ekonomik durumu ve döviz fiyatları istikrarlı gidiyor. Fiyatı arttıran döviz olacak ise siz de diş tedaviniz için birikiminizi döviz olarak yapmalısınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s